Yanlış İlaç Yazdın Dedi Silah Çıkardı

Malatya'da görev yapan bir aile hekimine "yanlış ilaç yazdığı" iddiasıyla polikliniğinde silah çekildi. Üstelik ilaçlarda yanlışlık bile yoktu...

15 Temmuz 2015, Çarşamba
Yazdır

Aile hekiminin birinci ağızdan sosyal medyadaki grupta anlattığı o vahim olay şöyle:

"Bugun poliklinige gelen bir hasta glukoz ölçüm çubuğu, klopidogrel raporu gösterip ilaçlarını yazmami istedi. ilaçlarını yazıp gönderdim. 1saat sonra geri geldi. yanlış ilaç yazdığımı belirtip benimle tartıştı. durumu izah etmeye çalıştım ama nafile! ısrarla ilaç firması ile anlaştığımı, bu nedenle ilaçlarını değiştirdiğimi soyledi.

baktım anlamıyor, amca beni bakanlığa şikayet et deyip odadan ayrıldım. diğer doktor arkadaşın odasına geçtim. orayada gelip aynı tavrı sürdürdü. doktor arkadaslar durumu anlatıp amcayi dışarı götürdüler. acmamiz giderken bu akşam, yarın, bayramdan sonra yine geleceğini bana cezamı vereceğini soyledi. dürüst adammis! sen eve git tabancayı kap gel! yarım saat sonra polikliniğe girdi. Allah'tan hizmetli personel de peşi sıra girdi! önce nasihatler tehditler! siz doktorlar bunu hak ediyorsunuz! bak kapıda samsun'daki doktorun resmine! onun yerinde senin resmin olacak! senin için acımız büyük diyecekler! deyip çekti silahı doldur boşalt yapıp bana doğrulttu! vurayımmı seni diye medenice sordu!

bendeki cevap smile ifade simgesi yapma acma gençliğine yazık wink ifade simgesi hayatım bir film gibi geçmedi önümden, oruçlu idim, okuduğum hatim bitmemişti, okurdu kardeşlerim, ama daha 4aylık esma sultanım geldi gözümün önüne frown ifade simgesi bir de 3yaşındaki zeynep ile 12yaşındaki alperen! neyse ki hizmetli personel benden çok yalvardı da silahı beline koyup gitti.

giderken yine tehditler! evet ya vursa idi beni! yanlış ameliyat değildi sebebi, on call yerine ime dc strip, karum yerine plavix yazmamdi sebebi! aman ha dikkat edin, asla yanlış yapmayın, ne ameliyati, nede ilaç yazımıni! bu gecelik ben evimdeyim, o karakolda! yarın mi? adalet yok ki bu ülkede, bende cevap vereyim! "

Aile hekimi meslektaşımıza gazetedoktor olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

EKLEME: O HASTADAN MÜJDELİ HABER GELDİ. TIKLAYIN...
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki