Tus'ta 'Yatay Torpil' İddiaları Gündemde

Okuyucularımızdan birinin gönderdiği mektuba göre yatay geçiş yaparak uzmanlık eğitimini Tus (Tıpta Uzmanlık Sınavı) puanından çok daha yüksek puanlı bir yerde haksızca devam ettirme çabaları mevcut.

31 Temmuz 2015, Cuma
Yazdır

Okuyucularımızdan birinin gönderdiği mektuba göre yatay geçiş yaparak uzmanlık eğitimini daha yüksek puanlı bir yerde haksızca devam ettirme çabaları mevcut. 

OKUYUCUNUN İSMİNİ GİZLİ TUTARAK GÖNDERDİĞİ O MEKTUBU SİZİNLE PAYLAŞIYORUZ:

"2012 sonbahar tusunda 50 puanin altinda almis bir doktor sivas cumhuriyet universitesi tip fakultesi kalp damar cerrahisi bolumune ek yerlestirme ile yerlesmis olup bolumde iki yil asistanlik yaptiktan sonra 1 subat 2015 tarihinde gecici gorev adi altinda İstanbul dr. Siyami ersek hastanesine kvc bolumune 6 ay sureyle olmak uzere rotasyona baslamistir.1 Agustos 2015 tarihinde gecici gorevlendirmesi bitecek olan ve hastane yonetimi ve ilgili kvc egitim sorumlulari tarafindan gecici gorevlendirmesinin uzamasi ret edilen asistan doktor, gecici gorevlendirmesinin bitmesine bir hafta kala taktiksel bir yillik izin alarak Ankarada gerekli baglantilarini kullanarak Siyami ersek hastanesine kalici olarak gelmeye calismaktadir 

2012 sonbaha tusunda taban puani 62,7 ve gectigimiz sonbahar tusunda 71,6 ile giris yapilan bir bolume 48,81 puanla gecis yapmak icin etik olmayan yollar denemektedir. Hastane yonetimi tarafindan bir cok defa ret karari verilmesine ragmen bu konuda ankaradan onay aldigi ve bir hafta icinde resmiyete dokulecegi kendisi tarafindan sozel olarak belirtilmistir. 

Ulkemizde osym tarafindan resmi sinavla yerlestirme yapilan ve tipta uzmanlik etik kurulunun yazili kurallarinin hice sayildigi bir uygulama hekimler tarafindan cok tepki ceken bir durum olusturmustur. 
Amerikada ihtisas yapan bir doktor olaraktan ne kadar dogru bir karar almis oldugumu her gecen gun anliyorum. 

Turkiye gibi ucuncu dunya ulkesi mantalitesinden bir turlu siyrilmak istemeyen bir yerde adamciligi, kayirmaycigilin, bizden ve sizdenligin yasa, karar ve etigin onune gecmis olmasi beni artik hic sasirtmiyor. 

Saygilarimla"

Konu ile ilgili Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ya da Siyami Ersek Hastanesi'nden herhangi bir açıklama yapılmamış olup gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Gazetedoktor
Özel Haber

02/08/2015 Güncelleme: 

İŞTE O DOKTORDAN TORPİL İDDİALARINA YANIT
YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki