Türk Sağlık Sen Atanamayan Sağlıkçılar İçin Eylemde

Türk Sağlık Sen atanamayan 250 bin sağlıkçının bir an önce atanması için yapılacak 8 Ağustos Eylemi'ne destek vereceğini açıkladı.

29 Temmuz 2015, Çarşamba
Yazdır

Türk Sağlık Sen atanamayan 250 bin sağlıkçının bir an önce atanması için yapılacak 8 Ağustos Eylemi'ne destek vereceğini açıkladı.

Sendika'dan yapılan açıklama şöyle:

Bu ay içerisinde 9 bin sağlık çalışanının kadrolu olarak ataması gerçekleştirilmiştir. Fakat bugün yaklaşık 250 bine yakın sağlık çalışanı atama beklemektedir. Aynı zamanda sağlık kurumlarındaki personel eksikliği de had sahaya ulaşmıştır.

Sağlık hizmetlerinin daha ulaşılabilir olması ve iş yoğunluğunun hafifletilmesi için Sağlıkta istihdamın arttırılması gerekmektedir.

AB’yi yakalamak için 250 bin ebe hemşireye ihtiyacımızın olduğu gerçeğini göz önünde dururken, bir yılda 421 Milyon muayene, 4.5 Milyon ameliyat gibi rakamlar ortadayken ve her geçen yıl bu sayılar hızla artarken yılda ortalama 12 bin sağlık çalışanı istihdamı ile sorunların çözülemeyeceği de gayet açıktır. 
Tüm bu istatistiklerin çizdiği tabloya rağmen atama bekleyen yüzbinlerce sağlık çalışanına duyarsız kalınması kabul edilemezdir. Hem eğitimli iş gücümüze hem de nitelikli kamu hizmeti sunma amacına ters olan bu kayıtsızlığa bir son verilmelidir. 

Ataması yapılmayan sağlık çalışanları yaşadıkları mağduriyetleri tekrar dile getirerek daha fazla istihdam için 8 Ağustos Cumartesi günü  saat 14:00’da Hacettepe de toplanıp 14:30’da Sağlık Bakanlığına doğru bir yürüyüşe geçeceklerdir. Saat 15:00’te Sağlık Bakanlığı yanında bulunan Abdi İpekçi Parkında basın açıklaması gerçekleştirerek seslerini bir kez daha kamuoyuna duyuracaklardır. 

Türk Sağlık-Sen olarak 12 Mart 2015 tarihinde ve 11 Nisan 2015 tarihlerinde atanamayan sağlık çalışanlarınıneylemlerine katılıp destek verdiğimiz gibi bu eylemde de atanamayan sağlık çalışanlarının yanlarında ve destekçisi olacağız.
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki