Tayyip Erdoğan'ın Doktoru Rektör Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan iki üniversitenin rektör atamalarını gerçekleştirdi. Erdoğan, yeni açılan üniversiteye özel doktoru Cevdet Erdöl'ü atadı.

17 Temmuz 2015, Cuma
Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından 2 üniversitenin rektör atamalarını gerçekleştirdi. Erdoğan, yeni açılan Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne özel doktoru ve AKP’den üç dönem milletvekilliği yapmış olan Cevdet Erdöl’ü atadı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130′uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13′üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından;
-Yeni kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğün Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ü,
-Sinop Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nihat Dalgın’ı atamışlardır” denildi.

DOKTORLARI REKTÖR OLUYOR

Erdoğan geçtiğimiz yıl da, doktorluğunu yapan Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atamıştı. Bugünkü karar ile de yeni kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne özel doktoru Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ü atadı.

SARAY’A DA YANINA GÖTÜRMÜŞTÜ

AKP’de milletvekilliği yapan Erdöl, üç dönem kuralına takıldığı için seçimlerde aday olamamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erdöl’ü de özel doktoru olarak Saray’a götürmüştü.
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki