Şiddet Uygulayanlar İçin "Sağlık Çalışanlarına" Eğitim

Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, sağlık çalışanlarına profesyonel iletişim eğitimleri vermeye başladı.

24 Temmuz 2015, Cuma
Yazdır

Sağlık Bakanlığı, tüm kamu hastanelerinde hasta ve yakınlarıyla iletişim kurma noktasından yaşanan sıkıntıların önüne geçme amacıyla  iletişim eğitimlerine başladı. Bu kapsamda Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda, Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan 100 personeline  ilk eğitim verildi.

Dr. Ramazan Işık tarafından sağlıkçılara; sağlıklı iletişim kurma yöntemleri, sözlü ikna sanatı, kötü haber verme, zor hasta ve yakını ile baş etmek konularında sunum yapıldı. Sağlık çalışanlarından oluşan ekipler, yaşadıkları  iletişim hatalarını canlandırarak eğitime renk kattı.  

Işık, hasta ve yakınlarıyla iletişimin önemine dikkat çekerek eğitimin Bursa Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastane çalışanlarına verileceğini ifade etti. Katılımcılar ise drama tekniğiyle yapılan eğitimden keyif aldıklarını belirterek bilgilerin kalıcı olduğunu söyledi.

 

Kaynak: AA
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki