Selahattin Demirtaş'a TTB Çıkışı Protesto

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türk Tabipler Birliğini (TTB) ziyareti sırasında protesto edildi.

30 Temmuz 2015, Perşembe
Yazdır

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, TTB Merkez Konsey Başkanı Beyazit İlhan'ı TTB Genel Merkezinde ziyaret etti. Demirtaş'ın TTB'den çıkışı sırasında ellerinde Türk bayrakları olan bir grup esnaf "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Demirtaş Taksim'e git" gibi sloganlar atarak protesto etti. Açıklama yapması beklenen Demirtaş ise protesto üzerine açıklama yapmadan ayrıldı.

Esnafın işyerlerine Türk bayrağı astıkları gözlenirken Ahmet Sağlam ismindeki esnaf, "PKK'yı kınayamayan birini genel başkan kabul etmiyoruz" diyerek tepki gösterdi.


 

TTB ise ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs ve HDP Van Milletvekili Yurdusev Özsökmenler'den oluşan bir heyet 29 Temmuz 2015 tarihinde TTB Merkez Konseyi'ni ziyaret etti. Görüşmeye TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan, TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Özden Şener, TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Deniz Erdoğdu, Dr. Filiz Ünal İncekara ve Dr. Hande Arpat katıldılar.

Görüşmede, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Türkiye'de son yaşanan gelişmelerle ilgili HDP'nin yaklaşmını, tırmanan şiddet ortamının barış ortamına dönüşmesi için yürüttükleri çabaları ve çalışmaları aktardı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Bayazıt İlhan da, hekimler açısından toplumsal barış ortamının sağlığın olmazsa olmaz koşulu olduğunu belirterek, TTB'nin öteden beri bu konuda yürüttüğü çabalarını devam ettireceğini ve tüm siyasi aktörleri çatışma ortamının durması için çaba harcamaya davet ettiklerini ifade etti. 

 

İHA
Etiketler: ttb   türk tabipler birliği   hdp  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki