Sağlık Sen'den Öneri: 'Şiddet Uygulayan Fişlensin'

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi adına Sağlık Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışmalara Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş destek verdi. Memiş, TRT Haber’e yaptığı değerlendirmede başlatılan uygulamaların olumlu olduğunu belirterek ilave tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

12 Temmuz 2015, Pazar
Yazdır


Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi adına Sağlık Bakanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışmalara Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş destek verdi. Memiş, TRT Haber’e yaptığı değerlendirmede başlatılan uygulamaların olumlu olduğunu belirterek ilave tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

4000 POLİS GÖREVLENDİRİLECEK

Sağlık Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmaya göre hastanelerde 4 bine yakın polis görevlendirilecek. Çalışmanın olumlu olduğunu kaydeden Memiş şiddetin önlenmesi adına yeni tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

ŞİDDET UYGULAYANA FİŞLEME SİSTEMİ GELSİN

Daha önce sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay süreyle Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara sağladığı haklardan yararlandırılmaması önerisini getirdiklerini söyledi. Bir diğer önerilerinin de “İngiltere Modeli” adı verilen sistem olduğunu kaydeden Memiş bu sisteme göre sağlık çalışanlarına şiddet uygulamış kişilerin kayıt altına alınması gerektiğini belirtti. Memiş, ülkenin neresinde olursa olsun bir sağlık kuruluşuna başvuran bu kişinin sistemde daha önce şiddet uyguladığı ortaya çıkarılarak bunların kolluk kuvvetleri nezaretinde muayenesi yapılabileceğini ifade etti.

FİŞLEME DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GETİRİLMİŞTİ

Sağlık kurumlarında şiddet uygulayanların sistemde genel olarak fişlenip ülkenin neresine giderse gitsin kolluk kuvvetleri nezaretinde hizmet alabilmesi uygulaması daha önceleri de çeşitli sendikalar ve TTB tarafından dillendirilmiş fakat Bakanlık Yetkilileri konuya sıcak bakmamıştı. 

Bu defaki çağrılara ise artan şiddet olaylarından sonra bakanlığın vereceği yanıt merakla bekleniyor. 


Gazete Doktor
Etiketler: sağlık-sen   metin memiş   fişleme  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki