Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terörist Saldırılara Tepki

Acil Tip Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım, son günlerde ambulanslara, sağlık kurumlarına ve sağlık çalışanlarına yapılan saldırının topyekün bütün millete yapılan bir saldırı olduğunu belirtti.

11 Ağustos 2015, Salı
Yazdır

Yıldırım, yaptığı açıklamada, terörün dili, dini, ırkı, mezhebi olmadığını, sebebi her ne olursa olsun gözyaşının renginin hep aynı olduğunu ifade ederek, "Bu atmosferde ülkemizin dört bir tarafında din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın her türlü zorluğa, sıkıntıya rağmen sağlık hizmeti sunmaktan, insanlarımıza yardım elini uzatmaktan başka hiçbir derdi olmayan sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırılar ise terörün ibresinin hızla insanlığın sonuna doğru yaklaştığını göstermektedir" dedi.

Ambulanslara, sağlık kurumlarına ve sağlık çalışanlarına yapılan saldırının topyekün bütün millete yapılan bir saldırı olduğunu belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Kobani'den 1500 yaralı tahliyesini gerçekleştiren de, Doğubayazıt'ta, Cizre'de, Tekman'da, Nusaybin'de acil sağlık hizmeti sunan da bu ambulanslar ve sağlık çalışanlarıdır. Tarihte yapılan en büyük, en çetin savaşlarda bile cephelerden yaralıların tahliye edilmesi ve gerekli tedavilerinin yapılması için 1-2 saatlik ateşkeslerin yapıldığı ve sağlık çalışanlarına dokunulmadığı bilinmektedir. Bütün dünyada durum böyle iken sebebi her ne olursa olsun ülkemizde sağlık çalışanlarına, sağlık kurumlarına ve ambulanslara yapılan saldırıları lanetliyor ve bütün sivil toplum örgütlerini, kanaat önderlerini, sağduyulu herkesi ambulanslarımıza, sağlık çalışanlarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Yapılan saldırılara verilecek en güzel cevap; halkımızın ambulanslara, sağlık kurumlarına ve sağlık çalışanlarına sahip çıkması olacaktır." 
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki