Meclis'te LÖSEV Sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, LÖSEV'e hastane ruhsatı verilmemesini TBMM gündemine taşıdı.

10 Temmuz 2015, Cuma
Yazdır

LÖSEV tarafından lösemili hastaların tedavisi için Ankara'da inşa edilen hastanenin yapımı tamamlanmasına rağmen sağlık bakanlığı'ndan ruhsat alamamadığını dile getiren Ağbaba, aylardır konu gündemde olmasına karşın henüz bir gelişme kaydedilmediğini ifade etti.  

Ağbaba, Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde şu soruları sordu:

İDDİALAR DOĞRU MU?

“Bakanlığınızın hastane ruhsatı verilmesi konusunda aradığı kriterler nelerdir? LÖSEV tarafından yapımı tamamlanan hastaneye ruhsat verilmeme gerekçesi nedir? Ruhsat verme süreci ne kadar sürmektedir? LÖSEV'in başvuru tarihi dikkate alındığında geçen süre normal midir? Bu süre zarfında kaç hastaneye ruhsat verilmiştir? Bu hastaneler hangileridir? Kamuoyunda yer alan, hastane ruhsatı alma sürecinde rüşvet verildiği iddiaları doğru mudur? Bu konuda bir inceleme yapılmakta mıdır? Lösemili hastaların sağlık durumları dikkate alındığında bahsedilen hastanenin bir an evvel ruhsat alarak faaliyete başlaması konusunda bir çalışma ve gayretiniz söz konusu olacak mıdır?”
Etiketler: Veli Ağbaba   lösev   TBMM  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki