Manisa Devlet Hastanesi'nde İlk Kornea Nakli

Manisa Devlet Hastanesi Yöneticisi Süleyman Souksu, göz doku nakil ünitenin yasal prosedürlerinin tamamlandığını, yakın bir sürede hizmet vermeye başlayacaklarını belirtti.

13 Temmuz 2015, Pazartesi
Yazdır

Souksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manisa Devlet Hastanesi'nin göz doku nakli yapmaya hazır olduğunu ve ünitenin yasal prosedürlerinin tamamlandığını söyledi.

Ünitenin ilerleyen günlerde hizmet vermeye başlayacağını kaydeden Souksu, çalışmaların yaklaşık 1,5 yıldan bu yana sürdüğünü anlattı.

Göz Doku Nakli Ünitesi'nde hizmet için geri sayımın başladığını ifade eden Souksu, ünitenin kurulacağı alanın tıbbi eksikliklerinin tamamlanmasına çalışıldığını belirtti.Nakil konusunda da resmi prosedürlerin aşıldığını kaydeden Souksu, "Organ nakli ve doku nakliyle ilgili ülkemizde Sağlık Bakanlığımız ve tüm birimleri çalışmaları yürütüyor. Biz de Manisa Devlet Hastanesi olarak yaklaşık 1,5 yıldan bu yana kornea nakli için oldukça yol kat ettik. Üstümüze düşen görevi yapmak üzere birçok önemli aşamayı da aştık. Şu an işin prosedür kısmı aşıldı. İşin saha kısmında uygulanabilirliği konusunda çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

EGE ÜNİVERSİTESİ'NDEN DESTEK

Ünite konusunda Ege Üniversitesi'nden çok destek aldıklarını ifade eden Souksu, "Tıbbi malzeme ihtiyacı olarak küçük bir iki eksiğimiz var. Onları da ilerleyen günlerde tamamlayacağız. Ünitede çalışacak personelimiz gerekli konularda eğitim aldı" dedi.

BEN DE KORNEA NAKLİ OLACAĞIM

Kendisinin de sağ göz kornea nakli beklediğini vurgulayan Souksu, "Benim özellikle bu konuya hassasiyetim de bu yüzden. Şu an çok acele etmiyorum. Benden daha acil hastalara sıramı devrediyorum" ifadelerini kullandı.
Etiketler: korna nakli   manisa   süleyman souksu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki