İzmir'de Aile Hekimi Nöbet Cezalarına Onay!

İzmir Valisi, sendikanın aldığı karar doğrultusunda angarya nöbete itiraz ederek nöbete gitmeme eyleminde bulunan hekimlere verilen cezaları onayladı.

15 Temmuz 2015, Çarşamba
Yazdır

İzmir’de Aile Sağlığı Merkezlerindeki cumartesi nöbetlerine itiraz ederek 20-21-22 Mayıs tarihlerinde anayasal ve sendikal haklarını kullanıp nöbet tutmayan aile hekimlerine verilen beş puanlık cezalar, Valilik tarafından onaylandı. İzmir Valisi Mustafa Toprak, bu kararıyla, sendikalarının aldığı karar doğrultusunda nöbet dayatmasına uymayan aile hekimlerinin sendikal haklarını tanımadığını da ilan etmiş oldu.

“VALİ KENDİSİNDEN BEKLENENİ YAPTI”

Vali Mustafa Toprak imzasıyla yayınlanan yazıda, nöbet eylemlerine katılan sağlık çalışanlarına İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilen cezaların onaylandığı belirtildi. Karara tepki gösteren İzmir Aile Hekimleri Derneği (İZAHED), Vali Toprak’ın kendisinden bekleneni yaptığını açıkladı. İZAHED’den yapılan yazılı açıklamada “İlgili sendikalarla birlikte durum değerlendirmesi yapmaya ve dava açma sürecine hızla girmeye karar verdik. Bu hukuksuz ve temelsiz cezaların iptal edileceğini düşünüyoruz. İsteyenler dernek avukatımız aracılığı ile ücretsiz olarak bu davaları açabilir” denildi.
YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki