Hastasından Profesöre Şok Suçlama

İbrahim Kartal isimli vatandaş, Çapa Tıp Fakültesi'nde görevli Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel'in kendisine "Alevi misin? Böyle din mi olur? Aleviler cemevinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor" dediğini iddia etti.

15 Temmuz 2015, Çarşamba
Yazdır

Tekirdağ Çorlu'da bir akrabasının inşaat şirketinde çalışan şeker hastası İbrahim Kartal, muayene olmak için İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nden randevu aldı.

Birgün'den Hakan Demir'in haberine göre, rutin muayenenin ardından Kartal'ın karşısına oturan Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel, Kartal'a nereli olduğunu sordu. İddiaya göre Kartal'ın Sivas Kangal ilçesine kayıtlı olduğunu öğrenen Demirel, bu kez de Alevi olup olmadığını sordu. Kartal'ın Aleviyim cevabı üzerine ise "Aleviler cemevinde dansöz oynatıyor, şarap içiyor, buralar cümbüş evidir. Böyle din mi olur? Hepsi teröristtir" dedi.

Suç duyurusuna göre Doktor Demirel, Kartal'ın itirazları üzerine Gezi Parkı eylemlerini hatırlatarak; "Katılanların hepsi Alevi ve Kürtlerdi. Hepsi şarapçılar ve vatana düşmanlar. Ayrıca Aleviler Atatürk'ü sevmezler" şeklinde ithamlarını sürdürdü.

İLAÇ YAZMADI

Kartal, aralarındaki diyaloğun ardından tahlillerini gösterdiğini, ancak Demirel'in kendisine ilaç yazmadığını ve ilgilenmediğini belirtti. Kartal, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Kartal, suç duyurusunda Dr. Demirel’in ayrımcılık yaptığını, iftira ve hakaretlerde bulunduğunu kaydederek, doktor hakkında Fakülte Dekanlığı'na da şikayette bulunduğunu ifade etti.

'MEZHEBİME HAKARETLERİ BENİ RENCİDE ETTİ'

İbrahim Kartal; Demirel'in ithamları sonrası rencide olduğunu söyledi. Kartal; "Ne yapmak istiyordu? Yani ben orada kendimi kaybedip ona zarar mı verseydim. Başhekimliğe şikayet ettim, suç duyurusunda bulundum. Alevi dernekleriyle de görüştüm. Orada eylem de yapabiliriz, mezhebime hakaretlerle beni rencide etti" dedi.

DEMİREL: İFTİRA

Hakkında suç duyurusunda bulunulan Prof. Dr. Ahmet Şeref Demirel ise iddiaları yalanladı. Prof. Dr. Demirel, "Ben o şikayet için gereken cevabı yazdım. Uyduruyor. Ben hastalarla böyle şeyler konuşmam. Aptal aptal şeyler. Gidin yazana sorun. Teşekkür edecekleri yerde nelerle uğraşıyorlar. O şahit göstermişse ben de gösteririm” dedi.

Savcılığın İbrahim Kartal'ın suç duyurusuyla ilgili yürüttüğü soruşturma sürüyor.

 

Kaynak: soL
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki