Hasta Tehdidi Ölüm Getirecek - Doktor Helallik İstedi

Iğdır Devlet Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Murat ÖZKARCI hastaların ölüm tehdidiyle karşı karşıya. Başhekimin duyarsız davranışlarından sonra ÖZKARCI sosyal medya aracılığı ile herkesten helallik istedi.

18 Temmuz 2015, Cumartesi
Yazdır

15 gün önce tehdit sonrası bir hasta yakınını savcılığa şikayet eden Kadın Doğum Uzmanı Murat ÖZKARCI dün yine aynı hastanın tehdidine maruz kaldı. Çabalarına rağmen koruma verilmeyen doktor sosyal medya aracılığı ile herkesten helallik isterken yürekleri dağladı: 

Hastane başhekimi ise iddialara göre Dr. Murat ÖZKARCI'ya bu iddiaları sonrası arka çıkmak yerine "hıyar, hastaya bakacaksın" diyerek durumu geçiştirdi. Aynı hasta yine aynı gece başhekimin direktifiyle başka bir doktor tarafından yine aynı hastane servisine yatırılarak tedavi ettirildi.

Dr. Murat ÖZKARCI'nın evinin önünde hala ekip otoları beklemekte olduğu, evinde hapsolmuş bir vaziyette hiçbir şey yapamadığı gelen bilgiler arasında.

Yapılan bu saldırının sosyal medyada ve sendika, tabip odaları gibi sivil toplum kuruluşlarında yüksek bir tepkiyle karşılanması bekleniyor. 

Günden güne artan şiddete rağmen önlem almayan, yasa çıkarmayan Sağlık Bakanlığının ise olayla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Gazetedoktor Özel Haber
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarToplam 3 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

caybasi112
19 Temmuz 2015, Pazar, 19:20
Dr.murat beyle beraber calistik ve o gittiği heryerde n güzel anilarla gozyaslariyla ugurlandi kendini çok sevdiren asla kibir nedir bilmeyen hep vadandasin arasında Dr olarak mesai saatleri dişinda bile hasta bakan sevilen biri asla bunu haketmiyorki murat beyde şiddette maruz kalıyorsa dencek hicbir söz yok
Antihikmet
19 Temmuz 2015, Pazar, 01:54
Hikmet saçmalamışsın olayı din düşmanlığına getirmişsin senin gibi din düşmanları nedeniyle A insanlar yılana sarıldı özeleştiri yerine hala kibir yazık sana
Hikmet Bukan
18 Temmuz 2015, Cumartesi, 16:41
Dincilik,faşistliktir.Eğer laklaktan başka birşey üretmeyen Diyanetin bütçesi sağlık bakanlığının bütçesinin 3 katıysa,ülkede 90bin camii varsa,ülkenin heryanındaki dükkanlarda sadaka kutuları konarak hala para toplanıyorsa ülkede faşizm pandemisi var demektir.Faşizmin yaygın olduğu bir ülkede mantıklı düşünceden eser yoktur.Bunlar doğal olaylardır,daha da kötü günler göreceğimiz kesindir.
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki