'Hasta mahkumu muayene ettirmediler'

Devlet Hastanesi acil servisine kolluk kuvvetleri nezaretinde getirilen bir hasta mahkumun tedavi ettirilmeden götürüldüğü ileri sürüldü.

07 Temmuz 2015, Salı
Yazdır

Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne 5 Temmuz Pazar günü saat 18:40’ta kolluk kuvvetlerince getirilen hasta bir mahkum, doktorla tartışan ve başçavuş olduğu öğrenilen amir tarafından muayene ettirilmeden cezaevine götürüldüğü ileri sürüldü.

İlgili doktor tarafından, muayene paravanına alınan mahkumun muayenesi başlamadan önce kelepçelerinin çözülmesi ve içeride bulunan kolluk kuvvetlerinin de hasta ile doktoru yalnız bırakmaları istendi.

Bunun üzerine, başçavuş olduğu ileri sürülen kolluk kuvvetleri amirinin dışarı çıkmayacağını söylediği, hatta “Neresini muayene edeceksin?”, “Ben çıkmadan muayene et” dediği iddia edildi. Bu durumu kabul etmeyen doktorun olumsuz yanıtını alan başçavuşun, hasta mahkumu muayene ettirmeden tekrar cezaevine götürdüğü bildirildi.

HASTA HAKLARI NEREDE KALDI?

Söz konusu olayın ardından ilgili doktorun bir tutanak düzenleyerek yasal süreci başlattığı öğrenilirken, hastanın, tedavi için naklinden sorumlu başçavuşun bu tavrı ile hasta mahkumun “Hasta mahremiyeti” ve “Hastanın muayene olma” haklarını ihlal ettiği ileri sürüldü.
Etiketler: adli muayene  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki