Doktora 'aptal adam' diyen hasta yakınına 6 ay hapis

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde nöbetçi doktor Y.T. ye "Sen kimsin aptal adam, seninle hesaplaşacağız" diyerek hakaret ve tehdit eden hasta refakatçisi M.D. tutuksuz yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

14 Ağustos 2015, Cuma
Yazdır

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, kavga olayı geçtiğimiz 2 Eylül 2014'de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Hasta yakını, nöbetçi doktor Y.T.'den hastasının yanında kalmak için izin istedi.

Doktor Y.T.'nin "İkinci bir refakatçiye izni veremem" sözüne karşılık doktor ile bir süre tartışan hasta refakatçisi M.D.'nin,"Sen kimsin, aptal adam' diye hakaret ettiği, doktorun şikayetçi olması üzerine M.D. hakkında Asliye Ceza Mahkemesi'nde üç aydan 2 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldığı belirtildi.

"O AN SİNİRLENDİM"

Hasta refakatçisi M.D., "Yataklı tedavi gören amcamın yanında kızım kalıyordu. Bende kalma isteğimi aktardım, doktor beye giderek yardımcı olmasını istedim. O da bana 'olmaz, çık dışarı' diyince sinirlendim ne konuştuğumun farkında değilim" dedi.

"HAKARET" VE "TEHDİT" SUÇUNDAN 6 AY HAPİS CEZASI

Asliye Ceza Mahkemesi'nde verilen karar duruşmasında M.D., TCK 125-3 maddesi kapsamında "onur ve saygınlığını rencide edecek şekilde "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme verilen hükümle M.D.nin pişmanlık duyması ve sabıkasız oluşunu dikkate alarak 5 yıl süreyle hükmün açıklanmasının geri bıraktı.

İHLAS HABER AJANSI
Etiketler: doktor   aptal   adam  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki