Doçent Doktor Siğil Tedavisi İçin 'Dua' Önerdi

İzmir Karşıyaka’da faaliyet gösteren ünlü bir özel hastaneler zincirinin şubesine, kızının siğili için giden baba, adının önünde “doçent” sıfatı bulunan doktorun “Krem yazayım ama siz yine de yaşlı bir teyzeye okutun” demesi üzerine tedaviyi reddederek hastaneyi terk etti.

26 Temmuz 2015, Pazar
Yazdır

İzmir’de yaşayan İç Mimar Özkan Karabulut, 8 yaşındaki kızının yüzünde ve alnında çıkan siğiller için dün İzmir’in Karşıyaka ilçesinde faaliyet gösteren ünlü bir özel hastaneler zincirinin İzmir şubesine gitti. 58 TL katkı payı ödeyerek hastanenin “Doçent” sıfatını da taşıyan dermatoloji uzmanına kızını muayene ettiren Özkan Karabulut, “Size krem yazacağım, üç ay bunu kullanın; ama siz yine de çevrenizde bu işlerden anlayan bir yaşlı teyze varsa bu siğilleri okutun” yanıtını aldı. Doktorun bu yanıtına itiraz eden Karabulut, “Sizin tedavinizi reddediyorum” diyerek odadan çıktı. Hasta kabul görevlisine durumu anlatarak “Ben hizmet almadım, doktor dua önerdi, ödediğim katkı payını geri istiyorum” dedi. Hasta kabul görevlisi, kendisinin bu konuda bir şey yapamayacağını söylemesi üzerine baba ve kız hastaneden ayrıldı.

Konuyu soL Portal’a anlatan Karabulut, “İzmir’de özel bir hastanede böyle bir yanıtla karşılaşacağımı zannetmiyordum. Ben ‘Bir teyzeye okutun’ yanıtını alacağımı bilsem hastaneye değil camiye ya da hocaya giderdim. O nedenle tedaviyi reddettim ve hastaneden ayrıldım. Bu konunun bilinmesi için yaşadığım olayı kamuoyuyla paylaşmak istedim” dedi.
Etiketler: siğil   dua  

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Meral yılmaz
20 Şubat 2016, Cumartesi, 23:03
Bende de siğil var ne yapsam da gecer
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki