Burun Estetiği olacaktı bacakları kesildi

Burun ameliyatında kaptığı virüs nedeniyle iki ayağı kesilen Sevinç Çelik, kızıyla hayata tutunuyor. 26 yaşındaki Çelik, 1 milyon liralık tazminat davası açtı

25 Temmuz 2015, Cumartesi
Yazdır

İstanbul'da yaşayan 26 yaşındaki Sevinç Çelik, geçen yıl mayıs ayında burnundaki eti aldırmak için özel bir hastaneye başvurdu. Tahlilleri yapılan ve ameliyat için bir engeli bulunmayan kadın ameliyata alındı ve ertesi gün taburcu edildi. Kısa süre sonra ağrıları artınca aynı hastanenin yolunu tutan Çelik'e bu kez "Bu tür ameliyat tepkileri normaldir" denilerek ilaç verildi. Evine gönderilen Çelik, ağrılarının artması üzerine Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Bacakları morarıp hayati tehlike baş gösterince doktorlar, genç kadının her iki bacağını da diz altından kesmek zorunda kaldı. 

BELEDİYEDE ÇALIŞACAK 
Bir anda hayatı kararan Çelik uzun süre psikolojik destek aldı. Ailesinin destekleriyle hayata tutunan Çelik, hastane aleyhinde 300 bin lirası maddi, 700 bin lirası ise manevi olmak üzere tazminat davası açtı. Çelik'in açtığı tazminat davası sürerken, bacaklarına geçici protez takıldı. Tedavisinin ardından aylarca dışarı çıkamayan Çelik, iyileştikten sonra en çok özlediği şeyi yaptı. Annesi Sakine ve babası Durmuş Çelik'le birlikte İstanbul Boğazı'nda bir tura katılan ve mutluluğu gözlerinden okunan Çelik, "Bacaklarım kesilince 2.5 yaşındaki kızımla çok zor günler geçirdim. Ailem beni hayata tutundurmak için çok emek döktü. Bugün benim için unutulmaz bir gün, her şey çok güzel, çok mutluyum" dedi. Sevinç Çelik babasının da çalıştığı Maltepe Belediyesi'nde işe başlayacağı günü bekliyor. Çelik'in 2.5 yaşındaki kızı ise belediyenin kreşine gitmeye başladı. 
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki