Belediye 112 İstasyonunu Yıktı

Tatvan ilçesinde bulunan 112 istasyonu binası için yıkım kararı çıkartılarak, yıkım işlemleri başlatıldı.

07 Temmuz 2015, Salı
Yazdır

Alınan kararın ardından binaya giden belediye yıkım ekiplerini gören 112 acil servis çalışanları büyük şaşkınlık yaşarken, belediye çalışanları da resmi kayıtlarda boş görünen binanın yıkımı için harekete geçtiklerini belirtti.Gerginlik yaşanmadan olay yerine gelen Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Baki Menteş, belediyeye tahsis edilen binada 112 ekibinin izinsiz kaldığını belirterek, tahliyeden sonra yıkıma başlayacaklarını söyledi.

 

Eski yapının yıkım kararı olduğunu kaydeden Menteş, şöyle konuştu: "Buranın tahsisi belediyeye yapılmıştır. Eski yapı olduğu için yıkım kararı çıkartıldı. Burayı yıkıp tamamen yeşil alan olarak Tatvan'a kazandırmayı planlıyoruz. Resmi kayıtlarda boş olarak görünen ve Milli Emlak'tan belediyeye tahsis edilen eskiden de kaymakamlık konutu olan bu binanın çatı saclarının sökümüne başladık. Binanın tahliyesini yaparak yıkıma başlayacağız.

112 ekibinin burada kalması için hiçbir kurum ile protokolü yoktur. Hiçbir resmi kurum ile yazışmaları olmadan 6-7 aydır burada görev yapmışlar. Biz bu eski yapıyı yıkıp dolgu işlemlerini tamamlayarak yeşil alan yapacağız. Sağlık Müdürlüğü'nün 112 ekibi için yer arayışları devam ediyor. Onlar için yer tahsisi yapıldığında oraya taşınacaklar ve biz de yıkıma devam edeceğiz."

 
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki