Bakanlık Çeviremediği Acil Servis İçin Aile Hekimlerine 'MECBURİ' Kaldı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi personel yetersizliğinden kapatıldı. Sağlık Bakanlığı sorunun çözümünü aile hekimlerine hafta sonu tutacakları nöbet için 250 TL önermekte buldu

01 Ağustos 2015, Cumartesi
Yazdır

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi hekimlerin fazla iş yükü yüklenmelerinden dolayı ücretsiz izne çıkmaları sebebiyle kapandı.

Hastane başhekimliği durumla ilgili yaptığı açıklamada acil servisin kapatılmadığı sadece tadilata alındığı söyledi.

Hastane yönetimi acil serviste artan yoğunluğu, diğer bölümlerdeki uzman hekimleri acilde görevlendirerek çözmeye çalıştı ancak herhangi bir rahatlama sağlayamadı.

Hekimler ücretsiz izne ayrıldı. Personel yetersizliği sebebiyle acil servis kapatıldı.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise bu sorun karşısında çözümü aile hekimlerini nöbet başı ücretle çalıştırmakta buldu.

soL portal’ın haberine göre Altındağ Toplum Sağlığı Merkezi ilçede görev yapan aile hekimlerine e-posta yollayarak 250 TL karşılığında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde hafta sonu nöbet tutmak isteyip istemediklerini sordu.

Dışarıdan hekim getirmek taşeron sisteminin önünü açar

Sendika.Org’un konuyla ilgili görüşüne başvurduğu SES  Ankara Şube Başkanı Hüsnü Yıldırım, acil servislerdeki hekim yetersizliği sorununun ağır çalışma koşulları, hekimlere uygulanan şiddet ve baskının sonucu olduğunu ve bakanlığın çözüm önerilerinin sorunu daha da boyutlandırdığını belirtiyor.

Yıldırım şunları söyledi: “Ankara Hastanesi’nde de pek çok sorun mevcut. Bu sorunlara Sağlık Bakanlığı başka illerden hekim getirmek, aile hekimlerini acil servislere çağırmak gibi türlü türlü çözümler getirmeye çalıştı.”

“Bunun sakıncaları ise hastanelerde çalışacak arkadaşlarımızın acil hizmet sistemini ve buradaki olumsuzları bilmiyor olması. Bu da çalışma ortamının bozulmasına yol açabiliyor.”

“Dışarıdan hekim getirmek taşeron sistemin önünü açar, özel hastahanelerde görüyoruz. Gerçek çözüm ise açık sağlık sisteminin tekrar düzenlenmesidir.”

Hekimlere gönderilen e-posta:
Etiketler: taşeron doktor  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki