Ambulansın Kaza Yerine Geç Gittiği İddiaları Yalanlandı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklama ile ambulansın trafik kazasına geç gittiği iddialarını yalanladı.

07 Ağustos 2015, Cuma
Yazdır

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama ile ambulansın trafik kazasına geç gittiği iddialarını yalanladı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Erduran Duran yaptığı yazılı açıklamada, ihbar üzerine harekete geçen sağlık ekibinin 4 dakikada, kaza yerine vardığı belirtildi. Açıklamada, "06 Ağustos 2015 tarihinde saat 12.05'te Komuta Kontrol Merkezimizi arayan şahsın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait yolcu otobüsünün Atatürk Bulvarında cinsiyeti erkek olan 60 yaşlarında bir yayaya çarptığı ile ilgili ihbarı üzerine saat 12: 06'da 13 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ekibimiz olay yerine yönlendirilmiştir. Ekibimiz 12.10'da olay yerine ulaşmış ve gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra saat 12.12'de yaralı şahsı alarak olay yerinden ayrılmış ve saat 12.14'te hasta olay yerine en yakın hastane olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine ulaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Erduran açıklamada yaralıya müdahale eden ekip personellerinin ifadesine olay yerinde bulunan vatandaşların sözlü veya fiziki müdahaleyle karşılaşılmadığını da kaydetti.

Bazı yerel medyada sağlık ekiplerinin kaza yerine geç ulaştığı ve vatandaşların tepkisini gördüğü yönünde haberler yansımıştı.
Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki