112'yi Arayıp Kocasının Nerede Olduğunu Sordu

Manisa İl Sağlık Md. Dr. Metin KAPLAN, asılsız çağrıların 112 KKM çalışanlarını zor durumda bıraktığını söyledi. Teravih namazına giden eşine ulaşamayanların bile 112'yi aradığını belirten KAPLAN halkımızdan yardım istedi.

14 Temmuz 2015, Salı
Yazdır

Manisalı vatandaşları 112’nin gereksiz aranmaması konusunda uyaran İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, asılsız çağrıda bulunanlara para cezası uygulanacağını belirterek avukatlık birimlerinin bu tür ihbar için hukuki süreç başlattığını ve adli süreçlerin devam ettiğini söyledi.

İl Müdürü Dr. Metin Kaplan, 22 Haziran 2015 tarihi itibari ile 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne yapılan 847 bin 747 çağrıdan sadece 43 bin 751’inin gerçek vaka olduğunu açıkladı.

Asılsız çağrı sayısının yüzde 94’lere ulaştığını belirten Kaplan, "2015’te gelen bu çağrılardan asılsız vaka sayısı yüzde 94 iken, bu çağrılardan sadece yüzde 6’sı gerçek vaka.

TERAVİHE GİDEN KOCASINI BİLE BİZDEN SORAN VAR

Bu yıl, teravih namazına giden kocasına ulaşamayan bir kadın, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezini arayarak kocasını sordu.

Tarafımıza iletilen çağrılar içerisinde gerçeği yansıtmayan veya amacının dışında olan bu aramalar gerçek ihtiyaç sahibinin bekleme süresini uzatabilmekte ve verilen hizmetin kalitesini düşürmektedir.
Vatandaşlarımızın bu konularda dikkatli ve hassas davranmaları toplumsal olarak birbirimize duyduğumuz saygı ve sağlık hizmetine ulaşma hakkımız açısından önemlir" dedi.
Etiketler: 112   asılsız çağrılar  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki